5 (100%) 1 vote

Vybrať si novú obuv zrejme nerobí problém žiadnej žene. Ak aj nastane pri kupovaní novej obuvi problém, tak to je skôr nedostatok odkladacieho priestoru doma a nie to, že by nebolo z čoho vyberať.

Módne tenisky si vystačia s trendy vzhľadom, tie na šport však ani zďaleka nie

Vzhľad a adekvátna dávka pohodlia, to sú zrejme hlavné veci, ktoré každú ženu pri výbere akejkoľvek obuvi zaujímajú. Pri výbere tenisiek však môže zohrávať úlohu viac faktorov. Ak teda nehovoríme o teniskách ako trendy náhrade elegantnejších lodičiek, tie sú opäť v prvom rade o vzhľade.

Ak si však kupujete tenisky, ktoré chcete využívať výlučne na šport, mali by vám pri konkrétnej športovej aktivite byť čo najlepšou oporou. Vlastnosti, ktoré by mali tie vaše ideálne tenisky spĺňať, však pochopiteľne záležia od druhu športovej činnosti, ktorú sa v nich chystáte robiť.

Pri výbere tenisiek na športovanie majte vždy na mysli šport, ktorému sa venujete

Preto pri ich výbere nestačí zájsť do oddelenia dámskych tenisiek a vybrať tie, ktoré sa vám najviac páčia. Zamyslite sa, na akú športovú činnosť ich budete používať. Platí totižto to, čo napríklad pri bicykloch. Môžete mať najlepší cestný bicykel, ale v teréne si s ním neporadíte.

Podobne sú bežecké tenisky skvelé na beh, ale ak skôr obľubujete napríklad vzpieranie, môžu vám bežecké tenisky viac škodiť ako pomáhať. Odlišné športové činnosti totižto vyžadujú odlišné vlastnosti, ktoré by mali tenisky spĺňať.

Ak si vyberáte tenisky na beh, zaujímať vás bude hlavne dobré tlmenie, aby vaše nohy pri behu príliš netrpeli. Rovnako, ak nie viac, je však dôležitá aj správna veľkosť. Poviete si, že veď si hádam viete vybrať správnu veľkosť obuvi. Bežecké tenisky však vyberajte o niečo väčšie. Vaše palce budú potrebovať dostatočnú rezervu, čo oceníte hlavne pri behoch dole kopcom. A taktiež treba rátať s tým, že pri behu vám chodidlá mierne napuchnú.

Všetko toto je ideálne na beh, ale akonáhle prídete do fitka a naložíte si skutočne ťažké váhy, zrazu sa z výhod stávajú nevýhody. Len si predstavte ako sa chystáte prekonať svoje maximum v drepe a v tom sa vám všetky tlmiace vrstvy vašich bežeckých topánok začnú stláčať a skrúcať. Nielenže vás to obmedzí vo vašom výkone, ale dokonca sa môžete nepríjemne zraniť.

Pri teniskách na vzpieranie a posilňovanie je dôležitá opora a stabilita, aby sa vám noha pri dvíhaní ťažkých váh neprepadala, ale naopak, cítila ste sa ako prikovaná k zemi. Len tak si totižto poradíte aj s tými najťažšími závažiami, ktoré vo fitku nájdete.

Zdroj obrázka:

Autor: vladee / Shutterstock.com