Rate this post

Fitness schody je dokonalé posilňovacie zariadenie na spevnenie sedacieho svalstva a nôh. Výsledkom sú vypracované nohy, lepší kardiovaskulárny systém a dobrá kondícia.

Patrobustnejšie zariadenia, na ktorých sa cvičí, tak si teda premyslite, že ak ho zakupujete do domu alebo bytu, kde ho umiestnite. V prípade, že máte len obmedzený priestor, vyberajte si radšej zo stepperov.

Fitness schody a ich výhody

Výhod je hneď niekoľko a to posilnenie sedacích svalov, kvadricepsov, hamstringov a takisto lýtok. Takisto ušetríte čas, ak si ich zakúpite domov, lebo sa nebudete musieť presúvať z miesta na miesto, teda do fitness centra. Vyhnete sa preplneným priestorom, kedy by ste museli čakať kedy sa uvoľní stroj. Aj hudba, ktorá je vo fitness centre, Vám nemusí vyhovovať a doma si tak môžete pustiť hudbu podľa seba. Fitness schody sú zárukou kvality, vybavenosti a odolnosti.

15

Keďže ide o najúčinnejšie kardio, svojou funkčnosťou sa najviac priblíži reálnemu chodeniu po schodoch. Už nebudete potrebovať žiadne tabletky na chudnutie.

Ako cvičiť na fitness schodoch?

Fitness schody sa jednoducho používajú. Ak máte možnosť ísť do posilňovne, radšej si fitness schody vyskúšajte vopred, či vás to osloví a či je zariadenie vhodné pre Vás.

Na internete sa dajú nájsť niekoľko videí o tom ako sa cvičí na fitness schodoch. Rozvíjajte tak svoj intenzívny tréning. Za 60 minút intenzívneho tréningu môže osoba, ktorá váži 80 kg spáliť cca 735 kcal. Intenzívne tréningy majú blahodarné účinky na krvný tlak, srdce a cholesterol.

Najlepšie fitness schody

Fitness schody alebo stepper

Starway je strojovým trenažérom, ktorý je určený špeciálne na komerčné prevádzky. Unikátny dizajn tohto zariadenia sa skladá zo schodiska, ktoré je rotujúce a jeho rýchlosť je riadená napätím v páse. Ním je prichytený cvičiaci. Rýchlosť stúpania schodiska sa zvyšuje v závislosti od toho ako vysoko sa cvičiaci dostane. Výška zariadenia je upravená tak, aby sa zmestil do takých priestorov, ktoré majú nižší strop. Iné trenažéry by sa tam nezmestili. Zariadenie má aj displej.

Komfort a technológia

Výška prvého schodu je nad úrovňou zeme a to 28 cm, čo umožní cvičiacemu ľahký nástup na zariadenie. Fitness schody využívajú tú istú technológiu rýchlosti a odporu ako horolezecký trenažér. Toto zariadenie nepotrebuje napájanie, môže byť umiestnené prakticky kdekoľvek a takisto nevyžaduje žiadne špeciálne nastavenia.

Máte aj Vy doma fitness schody? Podeľte sa s nami o Vaše skúsenosti!