Rate this post

Metadescription: Ak je aj vašou dennodennou úlohou vymýšľanie aktivít, ako svoju ratolesť zabaviť a najmä unaviť, ninja kurzy či trampolínové parky sú skvelou voľbou.

Byť rodičom je jednou z najkrajších vecí, ktoré sa nám môžu stať. Deti dávajú nášmu životu zmysel. Naučia nás vystupovať zo zóny komfortu, cibriť si trpezlivosť a zapájať kreativitu.

V prípade, že máte doma jedno či viac akčných detí a neviete, ako im vyplniť voľný čas a zároveň ich poriadne vyšťaviť, inšpirujte sa našimi tipmi.

Pre hyperaktívne dieťa je dôležitý výber správnej športovej aktivity. Aké máte možnosti?

Trampolínový park nesklame deti ani dospelých

Skákanie na trampolíne má množstvo fyzických i psychických benefitov pre všetkých, bez rozdielu veku a kondície. Nehovoriac o tom, že je to skvelá zábava pre celú rodinu. Jedinečnú príležitosť, ako sa spolu s deťmi vyblázniť, ponúkajú trampolínové parky  (trampoline park equipment). Trampolínové parky sú vybavené viacerými, rôzne veľkými trampolínami, ktoré sú určené na tanec, aerobik či akrobatické kúsky. Dieťa si vyberá tú správnu podľa veku, fyzickej zdatnosti či momentálnej nálady.

Okrem trampolín sú k dispozícii aj ďalšie atrakcie. Nechajte ratolesti skočiť si z výšky alebo šmyknúť sa priamo do bazéna plného molitanových penových kociek. Alebo si to vyskúšajte spolu s nimi a vráťte sa do čias bezstarostného detstva.

Interiérové ihrisko ponúka množstvo zábavných aktivít, ktoré preveria kondičku i psychiku

Hyperaktívne deti sú malými bádateľmi, ktorí sa neuspokoja len tak s hocičím. Milujú nové výzvy. Nechajte ich zdolávať prekážky bezpečne na ihrisku v interiéri. Vybavenie interiérového ihriska (indoor playground equipment) nesklame a ponúka rôzne športové aktivity. Deti si môžu vyskúšať skákanie na trampolíne, lezenie na lezeckej stene alebo prevetrať svoje danosti v lanovom parku.

Obzvlášť obľúbenou súčasťou interiérového ihriska sú ninja kurzy (ninja training courses). V rámci nich si dieťa preverí svoje fyzické i psychické schopnosti, pretože musí zdolávať rôzne prekážky s nastaviteľnou obtiažnosťou. Beh, lezenie či skákanie cez prekážky v bludisku dajú zabrať aj tým najodvážnejším nezbedníkom. Vy si zatiaľ môžete s pokojom užívať vytúžené chvíľky ničnerobenia. Lákavá predstava, čo poviete?