5 (100%) 1 vote

To, že každá žena obľubuje nosenie elegantných spoločenských šiat, nie je pravda. Možno aj práve vy patríte k tým ženám, ktoré sa pohodlnejšie cítia v legínách a funkčnom tričku pri dvíhaní ťažkých váh vo fitku ako „navlečená“ do nepohodlných šiat na nejakej formálnej udalosti.

Dámy s vyšportovanou postavou majú výber ľahší, ale neznamená to, že všetko im sadne

Ak sa však účasti na nejakej spoločenskej udalosti (napríklad svadbe svojej najlepšej kamarátky) a tým pádom aj spoločenským šatám nedokážete vyhnúť, základom pre príjemne strávený večer je dobrý výber šiat. A nejde len o to ako pohodlne sa v nich budete cítiť.

Aby ste zožala úspech u ostatných, čo vám určite pridá na sebavedomí a večer si tak viac užijete, potrebujete si vybrať také šaty, v ktorých budete vyzerať naozaj famózne. Keďže fitko je váš druhý domov, máte výhodu v tom, že si môžete dovoliť obliecť aj to, čo menej aktívne ženy nie.

Neznamená to však, že automaticky budete v akýchkoľvek šatách vyzerať dobre. Ako príklad môže poslúžiť samotná dĺžka šiat. Ak pravidelne športujete, nemusíte sa hanbiť ukázať nohy v krátkych spoločenských šatách. Nie vždy to však môže byť zákonite najlepšia voľba.

Aj napriek tomu, že nemáte prebytočný tuk, nemusí menej látky znamenať lepšiu voľbu

Krátke šaty zvyčajne nebývajú príliš dobrý nápad v prípadoch, keď je žena nižšieho vzrastu. Ak k tomu pridáte vypracované nohy, ktoré na nižších ženách (a ľuďoch všeobecne) vyzerajú opticky ešte hrubšie, razom môžete dosiahnuť nelichotivý územčistý vzhľad

Lepšou voľbou by mohli byť elegantné dlhé spoločenské šaty, ktoré vedia šikovne predĺžiť postavu. Teda aspoň opticky. Budete tak pôsobiť vyššia a ak chcete predsa len niečo zo svojich „vydretých“ nôh ukázať, môžete zvoliť šaty s rázporkom, ktorý bude dozaista dráždiť mužské pohľady.

Čo sa hornej časti šiat, tam sa prakticky nemusíte obmedzovať a vyberte si taký strih, v ktorom sa budete cítiť „svoja“. Nezabudnite, že aj ak si môžete dovoliť niečo vyzývavejšie, dôležitý je skôr váš vlastný komfort a ak aj napriek ideálnej postave nerada nosíte oblečenie, ktoré toho príliš odhaľuje, kľudne si vyberte konzervatívnejší strih šiat. Určite zabodujete aj bez toho, aby vám bolo vidno takmer všetko.

Zdroj obrázka:

Autor: G Allen Penton / Shutterstock.com