Rate this post

Pandémia a s ňou spojené opatrenia, ktoré pozatvárali rôzne prevádzky, medzi ktoré patrili aj športoviská, narobili vrásky na čele nielen podnikateľom, ale aj ich zákazníkom a klientom. Pravidelní návštevníci posilňovní zrazu ostali bez prístupu k športovému náčiniu, ktoré im slúžilo na formovanie svojej postavy.

Možno susedia preháňajú, ale pre zachovanie dobrých vzťahov by ste to nemala riskovať

Mnohí, ktorí si nevystačili s cvičením s vlastnou váhou, si vo svojich domácnostiach zriadili vlastné „minifitká“. Ak je to aj váš prípad a aj po opätovnom otvorení posilňovní pokračujete vo využívaní domáceho vybavenia, určite sa vám investované peniaze vrátia tým, že ušetríte za permanentky do fitka. Čo však so susedmi?

Akýkoľvek druh cvičenia je činnosť, ktorá sa bez väčšieho, či menšieho hluku nezaobíde. Vysvetlite to však obéznejšej susede, ktorá vám neustále počas vášho domáceho tréningu chodí búchať na dvere a vy rozmýšľate, či to je preto, že je vaše cvičenie naozaj také hlučné, alebo vám len závidí vaše sebazaprenie a vytrvalosť v starostlivosti o svoju figúru.

Nech je to ako chce, pre zachovanie susedských vzťahov na prijateľnej úrovni bude dobré ak aj počas vašich najintenzívnejších tréningov nebudú nič počuť, aby ste im nedala dôvod na sťažovanie sa. To znamená, že máte opäť začať chodiť do fitka? Nie, stačí dobrá akustická izolácia.

Buďte si istá, že susedia pod vami počujú všetko

Najdôležitejšie je vyriešiť odizolovanie hlukov, ktoré sa môžu prenášať k susedom pod vami. Nielen tých, ktoré vznikajú pri cvičení, ale aj tých od možno bežnejších činností ako sú nešetrné zaobchádzanie s jedálenskými stoličkami, či ranné pobehovanie po byte v opätkoch kvôli časovej tiesni pred odchodom do práce.

Špeciálne na tento účel slúži spoľahlivá kročajová izolácia. Tá nie je len jedna, ale vyrába sa z niekoľkých materiálov presne podľa uloženia, či účelu. Máte tak istotu, že správnu izoláciu nájdete aj pre tú miestnosť vo vašej domácnosti, ktorá vám slúži na cvičenie.

Zdroj obrázka:

Autor: Taras Grebinets / Shutterstock.com